Bankowość internetowa

PDF Drukuj Email
czwartek, 24 lutego 2011 15:45

Najlepsze zabezpieczenia mogą jednak okazać się nieskuteczne, jeżeli komputer Użytkownika będzie niedostatecznie zabezpieczony.

Zawsze przed zalogowaniem się do IB, sprawdź czy adres strony w przeglądarce jest prawidłowy. Istnieją repliki stron internetowych, które mogą wykradać hasła. Każdy błąd przy wpisywaniu adresu, może skierować Cię na taką stronę. Dodatkowo zawsze upewnij się czy adres strony zaczyna się od "https://", a nie "http://".

Prawidłowy adres to: https://e-konto.limesbank.pl/

 

Zawsze przed zalogowaniem sprawdź czy połączenie realizowane jest w bezpiecznym trybie - ikona zamkniętej kłódki (w górnym lub dolnym pasku przeglądarki). Klikając dwukrotnie na kłódkę można obejrzeć certyfikat strony.

Tworząc hasło do systemu, postaw na jego jakość, a nie łatwość zapamiętywania. Twoje hasło nie powinno być łatwo skojarzone. Zmieniaj hasło co najmniej raz w miesiącu

Nigdy nie odpisuj na e-maile z prośbą o podanie poufnych danych, np. numeru Użytkownika, hasła lub danych osobowych! Pamiętaj, Bank nigdy do Ciebie e-maila z taką prośbą nie wyśle. Jeżli dostaniesz takiego maila, powiadom o tym bank. Wszystkie informacje i komunikaty dotyczące systemu Internet Banking będą podawane na naszej stronie internetowej lub po zalogowaniu się do systemu IB oraz w placówkach naszego Banku.

Nie zezwalaj przeglądarce na zapisywanie haseł i nazw użytkownika w formularzach.

Nie przechowuj numeru Użytkownika, hasła i listy haseł jednorazowych w tym samym miejscu.

Nie wprowadzaj danych poufnych z komputera, do których dostęp mają również inne osoby, np. w kawiarenkach internetowych.

Jeżeli korzystasz z systemu IB zamknij wszystkie inne strony. Do poruszania po IB nie używaj przycisków nawigacyjnych w przeglądarce internetowej (Wstecz, Dalej, Odśwież itp.), nasz system posiada specjalne hiperłącza, które zapewnią Ci sprawne poruszanie się po IB.

Kończąc pracę z systemem, zawsze korzystaj z polecenia "Wyloguj".

Często aktualizuj oprogramowanie w swoim komputerze. Aktualizacje (łatki) publikowane przez producentów oprogramowania mają na celu korygowanie luk i błędów w oprogramowaniu. Dbaj o to, aby Twój system operacyjny, przeglądarka internetowa oraz inne programy były zawsze aktualne.

Korzystaj z oprogramowania antywirusowego. Nawet bezpłatny program antywirusowy zwiększa Twoje bezpieczeństwo przed atakami z sieci. Często aktualizuj bazę wirusów.

Jeżli łącze zostało zerwane (np. z winy operatora) zawsze zaloguj się ponownie i upewnij się czy wszystkie Twoje operacje zostały zarejestrowane.

Przeczytaj dokładnie Instrukcję użytkownika systemu IB.

Korzystaj bezpiecznie ze swojego konta!

 


 

Każdemu, kto jeszcze nie posiada dostępu do rachunku przez internet udostępniamy wersję demostracyjną usługi Internet Banking.

Dzięki tej wersji można sprawdzić funkcjonalność serwisu oraz poznać zasady działania jeszcze przed podpisaniem umowy o świadczenie usług bankowości elektronicznej.

Kliknij na poniższy link aby zapoznać się z wersją demonstracyjną:

 

Dla klientów indywidualnych:

http://konto.naszbank.pl/

 

Dla firm:

http://konto.naszbank.pl/firma

 

Do zalogowania się nie jest potrzebny login ani hasło. Dane, które zaprezentowano w serwisie są fikcyjne, a przeprowadzane operacje nie są zachowywane i mają jedynie na celu zapoznanie z ofertą i możliwościami systemu.

 
Start Bank internetowy
free pokereverest poker revie

Bankowość internetowa

Kursy Walut

Kartosfera

Reklama
Kartosfera-instrukcja postępowania
Od 1 lutego 2015 r. nastąpiły zmiany w płatnościach internetowych kartą
Reklama
Logowanie do portalu

Newsletter