Prezes lubi czytać dzieciom

środa, 04 października 2017 08:06
Ludzie świata ekonomii raczej nie są kojarzeni z wydarzeniami natury humanistycznej. Ale warto sobie zdać sprawę z tego, że to tylko stereotypy. Dowodem na to była choćby ostatnia wizyta prezes chorzelskiego Banku Spółdzielczego Aleksandry Wiśnickiej w szkole podstawowej w Pościeniu Wsi. Pani prezes zgodziła się przeczytać najmłodszym dzieciom wybraną literaturę i opowiedzieć im o swojej przygodzie z książką.

 

Skoro cała Polska czyta dzieciom, to bankowcy również mogą to robić! Właśnie z takiego założenia wychodzą członkowie kadry Banku Spółdzielczego w Chorzelach. Dla prezes Aleksandry Wiśnickiej był to już kolejny raz, kiedy mogła najmłodszym poczytać ulubione historie książkowe.

Maluchy ze szkoły w Pościeniu Wsi wysłuchały opowieści o bajkowym żółwiu Franklinie i jego przygodach. Ta popularna seria książek wydana pierwotnie w Kanadzie cieszyła się kilka lat temu u nas dużym powodzeniem. Teraz okazało się, że część dzieciaków w ogóle nie znała tej postaci. Dlatego maluchy z wielkim zainteresowaniem słuchały o przygodach małego żółwika.

Ale pani prezes nie ograniczyła się tylko do czytania. Po zaprezentowaniu wybranych książeczek Aleksandra Wiśnicka wdała się w dłuższą pogawędkę z dziećmi na temat zasadności czytania i korzyści z tego płynących. Uczniowie pytali m.in. o ulubione postaci literackie pani prezes, a także o to, czy lubi czytać swoim dzieciom.

Na zakończenie z rąk dzieciaków i ich opiekunek Wiesławy Waśniewskiej i Magdaleny Szlagi, prezes chorzelskiego BS-u otrzymała niezwykły prezent: książeczkę wykonaną przez samych uczniów z Pościenia Wsi. Aleksandra Wiśnicka już obiecała sobie solennie, że postara się tę książkę przywieźć do tej szkoły jeszcze raz – kiedy jej mali autorzy będą już opuszczać szkolne mury. Także po to, by sprawdzić, czy jej krótka lekcja o książkach wywarła na młodych ludzi odpowiedni wpływ.

 
Start Start Promocje Prezes lubi czytać dzieciom
free pokereverest poker revie

Bankowość internetowa

Kursy Walut

Kartosfera

Reklama
Kartosfera-instrukcja postępowania
Od 1 lutego 2015 r. nastąpiły zmiany w płatnościach internetowych kartą
Reklama
Logowanie do portalu

Newsletter