Szybki PIT – prosto i bezpiecznie!

PDF Drukuj Email
wtorek, 04 kwietnia 2017 15:37

PIT-WZ – co to jest?

PIT-WZ to wniosek o sporządzenie zeznania podatkowego przez Urząd Skarbowy. Za jego pomocą prześlesz do urzędu skarbowego informacje o korzystaniu z odliczeń od podatku lub dochodu, np. z tytułu przysługującej ci ulgi na dzieci, wydatków, które poniosłeś na cele rehabilitacyjne, podwyższonych kosztów uzyskania przychodów czy przekazania 1% podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Urząd skarbowy na podstawie posiadanych informacji od pracodawców lub organów rentowych i danych z wniosku PIT-WZ  przygotuje zeznanie podatkowe za Ciebie.

 

 

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom swoich klientów Bank Spółdzielczy w Chorzelach jako jeden z pierwszych Banków w Polsce uruchomił możliwość przesyłania wniosków PIT-WZ do Urzędu Skarbowego za pomocą Bankowości Internetowej. Od 31.03.2017 można powierzyć obowiązek przygotowania swojej deklaracji PIT-37 Urzędowi Skarbowemu logując się na swoje konto internetowe. Aby skorzystać z tej formy rozliczenia, musisz w terminie do 18 kwietnia 2017 r., wypełnić i wysłać elektronicznie wniosek PIT-WZ.

Jak to działa?

 

1. Zaloguj się do Bankowości Internetowej BS w Chorzelach - zakładka: PIT-WZ
2. Wypełnij formularz druku PIT-WZ i wysyłanie go elektronicznie do urzędu skarbowego za pośrednictwem IB,
3. W ciągu 5 dni roboczych Urząd Skarbowy sporządza deklarację PIT osoby wnioskującej i zwrotnie udostępnia ją na Portalu Podatkowym, przesyłając informację na Twój adres e-mail,
4. PIT sporządzony przez Urząd Skarbowy należy otworzyć i skontrolować, czy został przygotowany prawidłowo,
5. Po weryfikacji PIT-a podatnik go akceptuje lub odrzuca - jeżeli się z nim nie zgadza, w przypadku braku reakcji podatnika przy weryfikacji, po upływie terminu rozliczenia PIT zostanie zaakceptowany automatycznie,
6. W przypadku akceptacji deklaracji - podatnik pobiera Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO status 200).

Wniosek PIT-WZ o sporządzenie przez administrację skarbową zeznania podatkowego PIT-37 za rok 2016 drogą elektroniczną możną składać wyłącznie osoby fizyczne do 18 kwietnia 2017 r.

Więcej informacji o PIT-WZ można znaleźć na stronie Ministerstwa Finansów pod adresem:
ttp://www.finanse.mf.gov.pl/pp/wniosek-o-sporzadzenie-zeznania-pit-wz

 
Start Start Promocje Szybki PIT – prosto i bezpiecznie!
free pokereverest poker revie

Bankowość internetowa

Kursy Walut

Kartosfera

Reklama
Kartosfera-instrukcja postępowania
Od 1 lutego 2015 r. nastąpiły zmiany w płatnościach internetowych kartą
Reklama
Logowanie do portalu

Newsletter