II Gminny Konkurs Matematyczny – rozstrzygnięty!

PDF Drukuj Email
piątek, 31 marca 2017 09:32
Zosia Ćwiek z klasy IIIb szkoły podstawowej w Chorzelach została laureatką II Konkursu Matematycznego „Zadania z Oszczędzania”, który odbył się w czwartek, 30 marca. A konkurs to nie byle jaki – główną nagrodą w nim jest bowiem okazały puchar fundowany przez Prezesa Banku Spółdzielczego w Chorzelach.

Rywalizacja o puchar Prezesa BS była niezwykle zacięta. Zwyciężczyni okazała się tylko o jeden punkt lepsza od drugiego w końcowej klasyfikacji Patryka Dygnosa z Duczymina. Ten zaś z kolei musiał stoczyć bój w dogrywce z inną reprezentantką Chorzel, Leną Kołakowską. W zasadniczej części turnieju oboje zgromadzili po 38 punktów.

Triumfatorzy konkursu otrzymali medale, a Zosia Ćwiek także tytułowy puchar, który osobiście wręczyła jej prezes Banku Spółdzielczego z Chorzel Aleksandra Wiśnicka. Ale ważne jest to, że każdy uczestnik mógł liczyć na nagrody – pamiątkowe medale, dyplomy i drobne upominki ufundowane przez tytułowego sponsora.

Pomysł na podobną zabawę matematyczną narodził się w rok temu. Po ubiegłorocznym sukcesie konkurs zorganizowano po raz drugi. Tym razem gospodarzem była Szkoła Podstawowa w Pościeniu Wsi – a to dlatego, że na inaugurację najlepszy okazał się reprezentant tej szkoły. Zgodnie zaś z ustaleniami to macierzysta placówka zwycięzcy bierze na siebie ciężar przygotowania całego wydarzenia w roku następnym.

I trzeba przyznać, że szkoła w Pościeniu Wsi spisała się znakomicie. Do rywalizacji konkursowej przystąpiło aż 36 dzieci z sześciu szkół podstawowych z terenu gminy Chorzele i jednej z Krzynowłogi Małej, co mogło powodować pewne trudności organizacyjne. Gospodarze wybrnęli jednak z tego bez zarzutu. Uczniowie najpierw napisali test na sali gimnastycznej, po czym skorzystali z szeregu atrakcji przygotowanych przez kadrę nauczycielską z Pościenia. W tym czasie komisja konkursowa sprawdziła wszystkie prace i ustaliła ostateczną kolejność. Dlatego wielkie brawa należą się nie tylko uczniom, ale także organizatorom całego turnieju.

Zgodnie z zapowiedzią, w przyszłym roku, III Gminny Konkurs Matematyczny „Zadania z oszczędzania” o Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego, odbędzie się w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Chorzelach.

Już dziś zapraszamy wszystkie szkoły do wspólnej zabawy ;-)

 
Start Start Promocje II Gminny Konkurs Matematyczny – rozstrzygnięty!
free pokereverest poker revie

Bankowość internetowa

Kursy Walut

Kartosfera

Reklama
Kartosfera-instrukcja postępowania
Od 1 lutego 2015 r. nastąpiły zmiany w płatnościach internetowych kartą
Reklama
Logowanie do portalu

Newsletter