Chorzelski BS na naukowej ścieżce

PDF Drukuj Email
poniedziałek, 27 marca 2017 08:14
Kadra Banku Spółdzielczego w Chorzelach dokłada wszelkich starań, by ta instytucja rozwijała się w szybkim tempie. Ale tego, że będziemy wykładać o spółdzielczości czy o historii bankowości spółdzielczej na uczelni – tego się nikt nie spodziewał. A zwłaszcza gdy chodzi o tak prestiżową szkołę, jak warszawska SGGW.

Jak to się stało? Wszystko dzięki kontaktom prezes Aleksandry Wiśnickiej z Warszawskim Instytutem Bankowości. Kilka tygodni temu pani prezes została zaproszona do współpracy w bardzo nietypowym projekcie edukacyjnym pn. „Nowoczesne Zarządzanie Biznesem”. W ramach tego projektu szefowa zarządu chorzelskiego BS wygłosiła wykład pt. „Bankowość spółdzielcza w Polsce. Wyróżniki – Misja – Wartości”. Zajęcia te wpisywały się w główną ideę projektu, który zakłada, by uświadomić młodemu pokoleniu studentów, czym jest spółdzielczość i jak sprawdza się ona we współczesnej bankowości. A jak to wytłumaczyć plastycznie? Najlepiej na żywym przykładzie. Takim przykładem staje się właśnie chorzelski Bank Spółdzielczy.

Za panią prezes jest już pierwszy wykład, który odbył się 18 marca na Wydziale Nauk Ekonomicznych Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Choć dla Aleksandry Wiśnickiej był to debiut „ex cathedra”, wypadł on bardzo dobrze. Efektem tego są zaproszenia na kolejne wykłady, już w kwietniu.

Zadaniem wykładowczyni jest przede wszystkim uświadomienie młodym ludziom idei spółdzielczości i wykorzystanie tej wiedzy w praktyce. Faktem bowiem jest, że wielu młodych ludzi nie wie, iż idee przeszczepiane z amerykańskiego marketingu, jak choćby CSR, od dekad są z powodzeniem realizowane w naszych bankach spółdzielczych. I to właśnie było osią wykładu, który Aleksandra Wiśnicka przygotowała dla grupy ok. 50 studentów SGGW.

Przed nią już niebawem kolejne wykłady na podobne tematy. Być może zatem w przyszłości nasz bank stanie się wzorcowym przykładem edukacji w dziedzinie bankowości. Wszak nasi pracownicy już prowadzą zajęcia dla dzieci w ramach SKO, a także dla gimnazjalistów – dzięki programowi BAKCYL.

 


 

 


 


 


 

 
Start Start Ważne informacje Chorzelski BS na naukowej ścieżce
free pokereverest poker revie

Bankowość internetowa

Kursy Walut

Kartosfera

Reklama
Kartosfera-instrukcja postępowania
Od 1 lutego 2015 r. nastąpiły zmiany w płatnościach internetowych kartą
Reklama
Logowanie do portalu

Newsletter